МЕТОДИЧНИЙ КОНСУЛЬТПУНКТ

 

На сайті діє методичний консультпункт. Задавайте Ваші запитання, пов’язані з навчанням історії та суспільствознавчих дисциплін. Форма для заповнення розміщена в нижній частині сторінки.

На запитання відповідає автор сайту, завідувач відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, методист з історії та суспільствознавчих дисциплін Іван Ярославович Букавин.


КОНСУЛЬТУЄ МЕТОДИСТ

Про практичні заняття

Запитання: Чи треба виставляти оцінки за роботу на практичних заняттях всім учням класу?

Як виставляти такі оцінки в класному журналі? Чи потрібно відводити для цього окремий "стовпчик" на сторінці? І взагалі, як проводити практичні заняття, і, як записувати їх в журналі?

Тетяна Володимирівна

Відповідь: Практичні заняття на уроках історії вперше запроваджено в 2013/2014 навчальному році для учнів 5-го класу, що перейшли до вивчення історії за новою навчальною програмою.

Варто пам'ятати, що практичні заняття з історії та інших суспільствознавчих дисциплін, здебільшого, є уроками вивчення нового навчального матеріалу (з елементами дослідницької роботи). На цих уроках учні, під керівництвом учителя, вивчають нову тему, досліджуючи зміст історичних чи правових джерел, створюють проекти тощо. Також можливе виконання учнями випереджального завдання, знову ж таки, під керівництвом вчителя.

Не слід ототожнювати практичні заняття з контрольними роботами (лабораторними чи практичними роботами), проведення яких передбачено навчальними програмами деяких інших навчальних предметів.

Виставляти оцінки всім учням за роботу на практичних заняттях не обов'язково! Звичайно, при невеликій наповнюваності класів, можливе виставлення оцінок усім присутнім на уроці учням.

Намагатися ж виставляти оцінки вісім учням на уроках вивчення нового матеріалу, навіть і на практичних заняттях, за щойно вивчений матеріал (а можливо ще й не вивчений) не тільки методично не доцільно, але й не гуманно стосовно дітей.

Ніяких "стовпчиків" з оцінками за практичні заняття в журналі виводити не потрібно! Такі оцінки виставляються у журналі, як звичайні поточні оцінки.

Записуючи тему уроку в графі "Зміст уроку" вчитель робить запис "Практичне заняття" та вказує його тему. Якщо ж практична робота є лише однією із складових частин уроку, вчитель сам визначає чи вносити відповідний запис "Практична роботав графу "Зміст уроку".


Запитайте у методиста:

Please enter the code:

Note: Please fill out the fields marked with an asterisk.