Психолого-педагогічний супровід професійної діяльності вчителів суспільствознавчих дисциплін

 

13-14 грудня 2016 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувався тренінг на тему «Психолого-педагогічний супровід професійної діяльності вчителів суспільствознавчих дисциплін». Учасниками тренінгу були методисти районних, міських методичних кабінетів, методичних структур об’єднаних територіальних громад, а також керівники методичних об’єднань вчителів історії та суспільствознавчих дисциплін. Мета проведення заходу – підвищення фахового рівня підготовки методистів з надання консультаційно – методичної допомоги учасникам навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах.
Тренінгові заняття з методистами організували та проводили завідувач кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти Тернопільського ОКІППО, кандидат педагогічних наук, доцент Віктор Євгенович Кавецький та завідувач відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів, методист з історії та суспільствознавчих дисциплін Тернопільського ОКІППО Іван Ярославович Букавин.
У перший день роботи тренінгу відбувалося ознайомлення з особливостями розвитку професійно важливих рис методиста, специфікою надання консультаційної допомоги вчителям історії та суспільствознавчих дисциплін, напрямами підвищення психологічної культури педагогів. Учасники тренінгу стали активними учасниками брейнстормінгу з даних питань. Також велике зацікавлення викликали інтерактивні вправи, організовані Віктором Євгеновичем Кавецьким, покликані сприяти формуванню психолого-педагогічної компетентності учасників заходу.
У другий день роботи тренінгу його учасники моделювали надання консультаційних послуг вчителям, аналізували власну поведінку в ігрових ситуаціях, брали активну участь у дискусії та обговоренні.
Учасники заходу обмінялися досвідом, продемонстрували власний стиль консультаційної роботи з учасниками навчально-виховного процесу. Участь у тренінгу сприятиме формуванню навичок побудови конгруентних стосунків у системі «методист-вчитель», підвищенню рівня обізнаності  щодо надання консультаційно-методичної допомоги, психолого-педагогічної культури, розвиткові особистісних професійно важливих рис  методистів.


Заходи до Міжнародного дня боротьби з корупцією

 

9 грудня 2016 року в актовій залі Тернопільського ОКІППО відбулися заходи приурочені до відзначення Міжнародного дня боротьби з корупцією.

 

Завідувач центру виховної роботи С.О. Хома та методист центру М.Я. Голуб провели з працівниками інституту відкритий урок на антикорупційну тематику з елементами тренінгу.

 

Завідувач відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів І.Я. Букавин ознайомив учасників зібрання із тим, як ведеться боротьба з корупцією в нашій державі. Матеріали для проведення антикорупційного уроку розміщені на сайті в рубриці "Запобігання корупції".


  

   0бласний правовий лекторій

 

5 грудня 2016 року в актовій залі інституту відбулося відкриття Всеукраїнського тижня права. Учасниками заходу були методисти, які відповідають за правовиховну роботу, голови районних (міських), ОТГ, методичних об’єднань заступників директорів з виховної роботи, вчителів історії та суспільствознавчих дисциплін.

 

Тиждень урочисто відкрив директор інституту Петровський О.М. Для учасників був проведений правовий лекторій на тему: «Формування правової культури засобами громадянської освіти». З цікавими повідомленнями виступили заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО, кандидат історичних наук Мисик В.С., завідувач відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Букавин І.Я., начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності головного управління національної поліції в Тернопільській області Тихович П.Є., заступник начальника служби в справах дітей Тернопільської ОДА Шимашис М.С., головний спеціаліст Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області Атаманчук Н.М., директор ТНВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-правовий ліцей №2” Іванюк І.В., методист центру виховної роботи захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО Тимчишин О.І.

 

Учитель історії та правознавства Козівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, тренер Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа» Маркусь Н.І. провела з учасниками тренінг «Побудова навчально-виховної роботи на принципах освіти з прав людини та демократичного громадянства».

 

Відбувся круглий стіл, на якому були прийняті рекомендації щодо подальшого підвищення рівня правової культури, формування громадянської компетентності учнівської молоді, виховання їх у дусі поваги до прав людини і упровадження передового педагогічного досвіду з правовиховної роботи та викладання правознавства в навчальних закладах області.


 1  грудня 1991 року.

День, що змінив хід історії

 

1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум на підтримку Акта проголошення незалежності України

24 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла Акт проголошення незалежності України, рішення, виборене багатьма поколіннями борців за волю. Тоді ж було вирішено, водночас з виборами першого президента нашої держави, провести 1 грудня 1991 року Всеукраїнський референдум на підтримку Акта проголошення незалежності України.

 

Під час доленосного голосування Акт проголошення незалежності підтримали 90,32% від усіх учасників референдуму. “Так” незалежності сказали 98,67% мешканців Тернопільщини — найкращий результат в Україні! 1 грудня 1991 року назавжди увійшло в історію, як день народного волевиявлення. Відразу ж після референдуму молода держава отримала міжнародне визнання. Незалежна українська держава відбулася!


 

Розвиток фахової і професійної компетентності вчителів історії та правознавства

 

30 листопада 2016 року в Тернопільському ОКІППО відбувся обласний семінар-практикум методистів суспільствознавчих дисциплін на тему «Розвиток фахової і професійної компетентності вчителів історії та правознавства».

 

Основною метою семінару-практикуму було удосконалення сучасних інноваційних підходів до управління процесом розвитку фахової і професійної компетентності вчителів історії та правознавства на засадах неперервної освіти з метою подальшого застосування в навчально-виховному процесі. Власним досвідом з даної проблематики ділилися комунальна установа Зборівської районної ради «Зборівський районний методичний кабінет».

 

Вітальним словом відкрив роботу семінару-практикуму директор Тернопільського ОКІППО, доцент, кандидат історичних наук  О.М. Петровський. У своєму виступі Олександр Миколайович зупинився на актуальних питання розвитку історичної освіти, а також окреслив плани щодо подальшого удосконалення і розвитку системи післядипломної освіти педагогічних працівників.

 

Про стан і перспективи розвитку освітньої галузі Зборівського району розповіла М.М. Назарчук, начальник відділу освіти Зборівської районної державної адміністрації. Завідувач комунальної установи «Зборівський районний методичний кабінет» І.Б. Колос ознайомив учасників заходу із позитивним досвідом установи з організації методичної роботи з педагогічними працівниками Зборівщини з метою розвитку фахової і професійної компетентності вчителів історії та правознавства.

 

Діяльність методичних структур області з підвищення професійної компетентності педагогічних працівників представив завідувач відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів  Тернопільського ОКІППО, методист із суспільствознавчих дисциплін І.Я. Букавин. Роль методиста в зростанні фахової компетентності вчителів історії та правознавства розкрила у своєму виступі Я.І. Білан, методист комунальної установи «Зборівський районний методичний кабінет».

 

Власним досвідом роботи, з елементи майстер-класу, ознайомили учасників семінару-практикуму педагоги Зборівщини: директор Зборівської державної української гімназії ім. Романа Завадовича, учитель історії та правознавства, Я.Я. Ковбасюк, учитель історії цього ж навчального закладу М.І. Сухорибко; О.Ф. Ліщинська, учитель історії та правознавства ЗОШ І-ІІІ ст. с. Олієва; Т.В. Стефанишин,  учитель історії та правознавства ЗОШ І-ІІ ст. с. Ратищів; Н.М. Соловій, учитель історії і правознавства ЗОШ І-ІІ ст. с. Кабарівців: Є.Є. Лис, директор ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Зборова, вчитель історії.

 

За підсумками роботи семінару-практикуму розроблено відповідні рекомендації. Серед найважливішого: продовжити формувати мотивацію працівників методичних структур області до використання сучасних форм роботи з розвитку фахової і професійної компетентності педагогів; ознайомити педагогічну громадськість області з практичними напрацюваннями з даної проблематики комунальної установи Зборівської районної ради «Зборівський районний методичний кабінет» з метою вивчення і впровадження досвіду з даної проблеми.

 

На завершення семінару учителі суспільствознавчих дисциплін М.І. Сухорибко та Є.Є. Лис зачарували присутніх власними творчими напрацюваннями, поетичним словом і професійним виконанням пісень.


26  листопада - День пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій

 

У суботу 26 листопада 2016 року українці вчергове вшановували світлу пам'ять жертв голодоморів і політичних репресій. Впродовж попередніх днів поминальні заходи відбувалися в навчальних закладах усієї Тернопільщини.

 

Напередодні, у п'ятницю 25 листопада, працівники Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти зібралися в актовій залі щоб вшанувати пам'ять невинно загиблих мільйонів жертв голоду 1921-1923, 1946-1947 рр. і Голодомору 1932-1933 рр., штучного геноциду, влаштованого тоталітарним комуністичним режимом. Пом'янули також і жертв більшовицьких репресій. На зібранні, згадуючи трагічні сторінки в історії українського народу, виступили заступник директора Ю.Ч. Шайнюк, завідувач відділу І.Я. Букавин і методист М.Я. Голуб.

 

У суботу 26 листопада працівники інституту, разом із небайдужими мешканцями міста й області, взяли участь у траурних заходах, що відбулися на Театральному майдані міста Тернополя. Помолилися за упокій всіх загиблих і хвилиною мовчання вшанували їхню світлу пам'ять. Запалили свічки та виклали з них на бруківці майдану хрест із лампадок. Після мітингу-реквієму і траурної ходи вклонилися пам'яті жертв голодоморів біля пам'ятника, що знаходиться в стіні Церкви Різдва Христового.