Акція "Запали свічку"

25 листопада 2017 року, на Театральному майдані обласного центру, всі небайдужі тернополяни вшанували пам'ять мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 рр., взявши участь в акції «Запали свічку».

 

На фото: працівники Тернопільського ОКІППО під час акції «Запали свічку».


Український національно-визвольний рух у ХХ ст.: історія, теорія, практика

13-14 жовтня 2017 р. у Тернополі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція, приурочена до 75-річчя від заснування Української Повстанської Армії "Український національно-визвольний рух у ХХ ст.: історія, теорія, практика".


На курсах учителів історії у Тернопільському ОКІППО

Напередодні Дня працівників освіти, 28 вересня 2017 р., слухачі курсів вчителів історії та суспільствознавчих дисциплін Тернопільського ОКІППО (очна форма навчання), під час педагогічної практики переймали передовий педагогічний досвід у заслуженого вчителя України, переможця Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року-2015" у номінації "Правознавство", вчителя Тернопільської СШ №7 Тетяни Володимирівни Кульчицької.


Зустріч з істориком Віктором Брехуненком

22 вересня 2017 року в актовій залі Тернопільського ОКІППО відбулася зустріч вчителів історії Тернопільської області з відомим українським істориком, доктором історичних наук, професором, завідувачем відділу теорії і історії археографії та споріднених джерелознавчих наук Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського (м. Київ) Віктором Анатолійовичем Брехуненком.

 

Під час зустрічі Віктор Анатолійович представив читачам свої нові книги "Війна за свідомість. Російські міфи про Україну та її минуле" та "Братня" навала. Війни Росії проти України XII-XXI ст."Тренінг учителів історії

опорних шкіл Тернопільської області

з використання ІКТ

20 вересня 2017 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти (ОКІППО) відбувся тренінг «Сучасна методика навчання: Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках історії та суспільствознавчих дисциплін».


Учасниками  заходу стали вчителі історії та суспільствознавчих дисциплін опорних шкіл та загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів Тернопільської області, які планують стати опорними школами.


Із можливостями використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у процесі вивчення історії та суспільствознавчих дисциплін, вимогами до професійної підготовки сучасного вчителя та науково-методичним забезпеченням викладання навчальних предметів освітньої галузі «Суспільствознавство» у 2017/2018 н.р. присутніх ознайомив завідувач відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів, методист Тернопільського ОКІППО Іван Ярославович Букавин.


Викладачі Тернопільського ОКІППО, кандидат педагогічних наук Олеся Романівна Олексюк та кандидат географічних наук Володимир Степанович Подобівський, організували для учасників тренінгу цікаве та змістовне навчання із створення інтерактивних дидактичних матеріалів, використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема, сервісів веб-картографії, для вивчення історії та суспільствознавчих дисциплін.

Залучивши учасників заходу до участі в моделюванні уроків історії та правознавства, із власним багатим досвідом практичного застосування ІКТ, поділилася, під час майстер-класу, вчитель Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №7 з поглибленим вивченням іноземних мов, вчитель-методист, заслужений вчитель України, переможець Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2015» у номінації «Правознавство» Тетяна Володимирівна Кульчицька.


Завершився тренінг обміном думками щодо місця і ролі ІКТ в сучасному навчально-виховному процесі українських шкіл та виробленням практичних рекомендацій щодо застосування інформаційно-комунікаційних технологій під час вивчення історії та суспільствознавчих дисциплін.


Навчання-тренінг

із питань викладання історії та правознавства

в 9 класі

29 червня 2017 року в Тернопільському ОКІППО відбувся навчальний тренінг для педагогічних працівників освіти області з питань викладання у 2017/2018 навчальному році історії та правознавства в 9 класі за новими навчальними програмами.Перші

Ґеретівські читання

6-7 червня 2017 року в Тернополі відбувалася Перша Всеукраїнська науково-практична конференція, приурочена до Дня пам’яті українського археолога, мистецтвознавця, історика, поета, викладача та громадсько-політичного діяча Ігора Ґерети.

 

7 червня основні заходи читань проходили у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти.Нагороди історикам до Свята останнього дзвоника

26 травня 2017 року на Свято останнього дзвоника у Великоглибочецьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів імені Ярослава Стецька Тернопільської районної ради завітали Голова Тернопільської ОДА Степан Степанович Барна та начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ольга Зіновіївна Хома.

Голова обласної державної адміністрації вручив іменні годинники від Президента України членам учнівської команди, що здобула цього навчального року перемогу у Всеукраїнському конкурсі молодіжних проектів «Як зробити історію України цікавою для молоді».

 

У жовтні 2016 року команду юних істориків з Великого Глибочка у Києві особисто вітав Президент України Петро Олексійович Порошенко. Проект «Із бабусиної скрині», підготовлений школярами під керівництвом вчителя історії Ірини Романівни Робак, було визнано переможцем у номінації «Історія рідного краю в контексті історії України». Журі конкурсу відзначило роботу учнівського колективу з Великого Глибочка за оригінальність дослідження історії рідного краю через матеріальну культуру, адже старі речі – не археологічні знахідки, а  речі, які дають уявлення про життя та побут старших поколінь.

 

Цьогоріч у 821 навчальному закладі Тернопільщини завершили навчання майже 105,7 тис. учнів. З них - понад 14 тис. випускників: 9,6 тис. дев’ятикласників і 4,5 тис. одинадцятикласників.

 

Найщиріші вітання випускникам! Нових творчих успіхів і звершень!


У кадрі - День вишиванки

18 травня 2017 року українці всього світу відзначили День вишиванки.

На фото: учні 5-Г класу Тернопільської спеціалізованої  школи I-III ступенів №29 з поглибленим вивченням іноземних мов на уроці історії.


Роль краєзнавчих музеїв

у національно – патріотичному вихованні школярів

«Історичне краєзнавче дослідництво. Роль краєзнавчих музеїв у національно–патріотичному вихованні учнів» - такою була тема семінару-практикуму вчителів історії загальноосвітніх навчальних закладів Бережанського району, що відбувся 17 травня 2017 року на базі Жуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Богдана Лепкого.

Директор школи, Марія Василівна Волощук, відкриваючи  семінар зазначила, що на сучасному етапі освіта потребує якісних змін, і вони повинні розпочинатися з постаті й роботи вчителя,  який використовує інноваційні педагогічні технології, виховує патріотів України,  повагу до історичного минулого нашого краю. Про  залучення учнівської молоді до дослідницької діяльності, про формування в учнів світогляду і творчих здібностей, співпрацю з музеями та створення шкільних краєзнавчих музеїв як осередків краєзнавчої і дослідницької роботи з учнівською молоддю виступив методист Районного методичного кабінету Бережанської районної ради, заслужений працівник освіти України Василь Володимирович Бич.

Учасники семінару ознайомились з експозиційними матеріалами, підготовленими для створення музею Жуківської ЗОШ І-ІІІ ст. зі змістом яких  познайомив присутніх вчитель історії  Михайло Васильович Подуфалий, а екскурсію музеєм Родини Лепких провела директор школи М.В. Волощук. Цікаві  краєзнавчі дослідження представили юні дослідники історичного минулого на шкільній історико-краєзнавчій конференції «Пізнай свій рідний край».

Родзинкою заходу для гостей став виховний захід «Таланти рідного села», який підготував вчительський та учнівський колектив школи (заступник директора з виховної роботи Оксана Миколаївна Мазуркевич, вчитель музики Марія Михайлівна  Штепована, педагог-організатор  Галина Іванівна Драган).

 Учасники  семінару - практикуму висловили тверде переконання, що тільки творча співпраця вчителя і учня є запорукою якісної освіти та формування нової генерації творчо мислячих людей в Україні, а історико – краєзнавче дослідництво  та шкільні краєзнавчі музеї відіграють важливу роль у національно – патріотичному вихованні учнів.

 

Жеребецька О.М.,

завідувач Районного методичного кабінету Бережанської районної ради


Відбувся III етап фестивалю "Козацький гарт-2017"

11 травня 2017 року на Центральному міському стадіоні Тернополя відбувся III обласний етап Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів «Козацький гарт-2017». Його учасниками стали 250 школярів із 21 команди, що представляли райони, міста та територіальні громади Тернопільської області.


Під час фестивалю було проведено конкурс знавців історії України, спортивних досягнень та олімпійського руху незалежної України. Кращих знавців історії обирало компетентне журі у складі методиста Тернопільського КМЦ НОІМ А.Д. Вівчара, методиста Збаразького РМК М.М. Гонти та методиста Тернопільського ОКІППО І.Я. Букавина.

 

За підсумками всіх змагань фестивалю перемогу здобула команда Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 з поглибленим вивченням іноземних мов. Слідом за переможцями розташувалися команди Борщівського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів №3-гімназія ім. Р. Андріяшика» та спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов смт. Залізці Зборівського району.Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін

26 квітня 2017 року відбулася зустріч учителів історії та суспільствознавчих дисциплін загальноосвітніх навчальних закладів м. Тернополя з менеджером медіаосвітніх програм Академії Української Преси, автором посібника для вчителів "Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін" Оксаною Валеріївною Волошенюк.

 

Організатором зустрічі виступив заступник міського голови Тернополя Леонід Олексійович Бицюра.


Підвищення професійної компетентності

вчителів історії та суспільствознавчих дисциплін

25 квітня 2017 року в Тернопільському ОКІППО відбувся обласний семінар-практикум «Підвищення професійної компетентності вчителів історії та суспільствознавчих дисциплін – ефективний засіб удосконалення навчально-виховного процесу: з досвіду роботи методичних установ Шумського району».


Тернопіль і Тернопільщина

в особах, подіях, документах

25 квітня 2017 року в актовій залі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася регіональна науково-практична конференція  «Тернопіль і Тернопільщина в особах, подіях, документах», приурочена до 477-ої річниці дати першої писемної згадки про Тернопіль (Tarnopolie).Екскурсія «Файне місто Тернопіль»

У суботу 22 квітня 2017 року для учасників третього (заключного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017» у номінації «Початкова освіта», що відбувася на Тернопільщині з 21 до 28 квітня, було організовано екскурсію "Файне місто Тернопіль".

 

Багатогодинна цікава екскурсія для гостей Тернополя, що зібралися тут з усієї України, промайнула як одна мить, залишивши в пам’яті незабутні яскраві враження про "файне місто".

 

Екскурсію провели вчитель географії Тернопільського НВК "ЗОШ I-III ступенів - правовий ліцей №2" Галина Петрівна Ромасишин, методист Тернопільського КМЦ НОІМ Андрій Дмитрович Вівчар і завідувач відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського ОКІППО, методист Іван Ярославович Букавин.


Вітаємо представників Тернопільської області

з новими перемогами

на всеукраїнських учнівських олімпіадах 2017 р.

з історії та правознавства!

ІСТОРІЯ
Диплом І ступеня:
Євген Томчук  - учень 10 класу Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка

(вчитель - Лариса Анатоліївна Томашевська);
Диплом ІІІ ступеня:
Юлія Ольхова - учениця 11 класу Бучацької гімназії імені В.М. Гнатюка

(вчитель - Зіновія Іванівна Городиська).

ПРАВОЗНАВСТВО
Диплом ІІІ ступеня:
Людмила Улашкевич - учениця 11 класу Борщівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

(вчитель - Олена Богданівна Щур).

Щира подяка наставникам, які готували наших переможців до олімпіад!
Бажаємо школярам та їхнім вчителям нових успіхів і звершень!


Засідання методичного об’єднання

вчителів історії та суспільствознавчих дисципілін Бережанського району

28 березня 2017 року  у приміщенні Бережанського краєзнавчого музею відбулося засідання методоб’єднання вчителів історії та правознавства загальноосвітніх навчальних закладів Бережанського району.

 

Методист Районного методичного кабінету   Бич В. В. розповів про особливості проведення державної підсумкової атестації учнів 9-х та 11-х класів та порядок закінчення навчального року. Педагоги поділилися досвідом розвитку розумових здібностей в учнів та формування в них високої пізнавальної культури на уроках та у позакласній роботі з історії та правознавства, організації національно – патріотичного виховання, використання ІКТ та самостійної діяльності у формуванні ключових компетентностей підростаючого покоління.

 

Родзинкою методоб’єднання стала зустріч з співавтором підручника   «Основи  правознавства» 9 клас Іриною Дмитрівною Васильків, вчителем – методистом ЗОШ І-ІІІ ст. №31 м. Львів. Вона запропонувала цей підручник тому, що в ньому зручний апарат орієнтування, посильні завдання для домашньої роботи, повністю розроблені практичні заняття та уроки узагальнення. Підручник повинен бути цікавим для учнів тому, що він добре ілюстрований без перевантажень, а для вчителів сучасний і особистісно зорієнтований.

 

На завершення методоб’єднання   старший науковий працівник музею Проців М. П. провів для педагогів  екскурсію   по експозиції краєзнавчого музею   «Сторінки звитяги УПА», присвячені 75-річчю утворення Української Повстанської Армії.


Жеребецька О. М.,

завідувач Районного методичного кабінету Бережанської районної ради


Всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми національно-патріотичного виховання: історичний та психолого-педагогічний аспекти»

23 лютого 2017 року в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція "Проблеми національно-патріотичного виховання: історичний та психолого-педагогічний аспекти", приурочена до 125-річчя від народження Патріарха Української Греко-Католицької Церкви Йосифа Сліпого.Семінар – практикум

учителів історії Бережанського району

з питань історичного краєзнавства

У лютому 2017 р. у Вербівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів на Бережанщині відбувся районний семінар–практикум учителів історії та правознавства «Шкільний краєзнавчий музей як найвищий рівень краєзнавчої роботи учителів історії». Під час семінару-практикуму обговорено актуальні питання вивчення історії рідного краю та організації дослідницької, пошукової діяльності з питань історичного краєзнавства, національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді.

Вів захід методист районного методичного кабінету  Бережанської районної ради, заслужений працівник освіти України Василь Володимирович Бич.

 

Директор навчального закладу Ольга Федорівна Чернецька ознайомила учасників семінару-практикуму з досягненнями і традиціями школи.

 

Вчитель історії Часковський В.М. презентував досвід із створення шкільного краєзнавчого музею, вивчення історії рідного краю та організації дослідницької, пошукової діяльності з питань історичного краєзнавства.

З експозиціями історико-краєзнавчого, культурно-просвітницького музею родини Бабуняків познайомила ініціатор його створення Павлів Я.Б., краєзнавець, член Національної спілки журналістів України, почесний член Всеукраїнського товариства «Просвіта». Ярослава Богданівна колекціонує народний одяг, досліджує фольклор, створила прекрасну експозицію, присвячену Героям Небесної Сотні, Героям АТО. Зібрала унікальні матеріали спогадів про земляка Володимира Дідуха, який загинув 21 січня 2015 року під час бойових дій із російсько-терористичними військами на Сході України.

До участі у виховному заході на тему «Виховний захід «Небо і Земля нині торжествують» були залучені майже всі учні школи. Приємне враження для присутніх створив учнівський оркестр народних інструментів під керівництвом Петріва Т.В.

 

У семінарі взяв участь сільський голова села Вербів Чернецький І.Б. Учасники семінару переконалися, що сільська школа залишається стабілізуючим чинником села, а шкільний краєзнавчий музей є найвищим рівнем краєзнавчої роботи учителів-істориків, вивчення історії рідного краю та організації дослідницької, пошукової діяльності з питань історичного краєзнавства, зразком виховання свідомих патріотів України.

 

Бич В. В.,

методист Районного методичного кабінету Бережанської районної ради


Відбувся III етап всеукраїнських учнівських олімпіад в Тернопільській області з правознавства та історії

16 січня та 27 січня 2017 року в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка  відбувся IIІ етап всеукраїнських учнівських олімпіад в Тернопільській області з правознавства та історії.

 

Переглянути

результати олімпіади з правознавства


Переглянути

результати олімпіади з історії2017 рік у Тернопільській області проголошено роком Української Повстанської Армії

До 75-річчя від часу створення Української Повстанської Армії (УПА) рішенням сесії Тернопільської обласної ради 2017 рік на Тернопільщині проголошено роком УПА.

Відповідно до прийнятого рішення упродовж року заплановано провести низку заходів із вшанування героїв національно-визвольної боротьби та підтримки ветеранів УПА.